Raymond Rambert - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Jego przemiana nie była jednak gwałtowna, lecz stopniowa. W momencie przyłączenia się do oddziałów sanitarnych zaznacza wyraźnie Grandowi, że będzie pomagał do momentu swojej ucieczki z miasta i cały czas organizuje przemyt. Angażuje się bardzo w pomoc sanitarną, poświęca temu mnóstwo swojego czasu i energii. Mimo tak długich prób wydostania się z miasta, w ostatniej chwili rezygnuje z ucieczki. Argumentuje to następująco:
„Może być wstyd, że człowiek jest sam tylko szczęśliwy”
Rambert wyzwolił się więc ze swojego egoizmu, a do tego na koniec osiągnął to, czego pragnął – przeżył i spotkał się z ukochaną, która cały czas na niego czekała. Przeszedł więc próbę dżumy, a jednocześnie osiągnął osobiste szczęście.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Dżuma - streszczenie
2  Egzystencjalizm w Dżumie
3  Dżuma a Dziennik roku zarazyKomentarze: Raymond Rambert

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-08-24 15:56:18

Gdyby nie ,tacy ludzie jak autor,bądż autorzy tej strony nie byłoby łatwo w poczynaniach lekturowych :) dzięki.Pozdro


2018-08-14 16:56:24

dokładnie studiują to postać ponieważ mam ją omówić na lekcji j. polskiego, stronka bardzo przydatna, lecz nie podoba mi sie opis tej postaci poniewaz jest on przedstawiony zbyt negatywnie, jego egoizm to tylko pozory ktory wywołał strach i tesknota z ukochaną kobietą


2011-03-27 22:00:24

Świetna strona, wiele razy pomogła mi zrozumieć albo poznać lekturę. Myślę, że wiedza tutaj zawarta jest wystarczająca do wszelkich matur spr, niestety moja nauczycielka dostała kota i nawet klp nie ma szans w starciu z pytaniami typu: "kiedy on jadł obiad czy robił to czy tamto?"


2010-04-15 19:01:10

Jestem bardzo wdzięczna za ten wysiłek napisania tej charakterystyki :) I pomijając uwagę kolegę 2 posty wyżej, dodała bym jeszcze drobną informację: Rambert przybył do Oranu aby napisać artykuł o miejscowych warunkach sanitarnych; tylko ten drobiazg ;)


2010-03-18 10:44:12

dzieki wielkie za pomoc juz wiele razy korzystałam z Waszej pomocy i zawsze było idealnie super ze sa Tacy zdolni ludzie i to pisza:)) pozdro dla Was wszystkich
Streszczenia książek
Tagi: