Dżuma - problematyka utworu - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Tak właśnie postępują bohaterowie powieści, zwłaszcza dr Rieux i Tarrou. Buntują się przeciwko rzeczywistości, nie zgadzają się na nią. Ale nie organizują z tego powodu żadnego przewrotu. Sumiennie wykonują swoje zadania, pomagają ludziom, nie godzą się na ich krzywdę. Nie oglądają się na efekty swojej pracy, bo wtedy prawdopodobnie by zaprzestali działać. Są efektywni, ale nie efektowni.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Dżuma - streszczenie
2  Jean Tarrou - charakterystyka
3  Pozostali bohaterowieKomentarze: Dżuma - problematyka utworu

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-09-18 19:40:59

z doświadczenia własnego wiem, że nauczyciele polskiego lubią się bawić językiem, wiec być może nie jest to literówka, a celowe działanie. a poza tym, niby dlaczego uczniowie mogą tak mówić, a nauczyciele nie? ponadto odniosła to do siebie, ze szczypta autoironii i świadomości o pozycji nauczyciela w życiu ucznia. więc niech pan komentator cofnie się, ale raczej do przedszkola, bo tam uczą porozumiewania się z ludźmi i podstaw życia w społeczeństwie.


2018-08-21 14:30:48

I proszę nie zapominać panie wyśmiewaczu, że litera "k" na układzie klawiatury jest obok litery "j", więc można nie zauważyć i wcisnąć nieodpowiedni klawisz. a nie każdy pamięta o tym, żeby przeredagować tekst przed wysłaniem komentarza.


2018-08-16 19:44:30

bieda, trza było przeczytać klaso 3f a nie jechać ze ściąg. banieczki sie posypią


2009-05-01 13:57:38

wiem ze nie które lektury mogą być nudne!ale ta stronka chyba nie jest od wypisywania jakichś przytyków tylko przydatnych innym komentarzy związanych z książką!Widocznie się mylę!jesteście beznadziejni!


2009-04-06 18:52:43

i tak własnie jak głosi egzystencjalizm w powiesci..na forum wobec grzesznosci innych i ich kłótni ktos poztanawia(patrz nizej) dobrze wykonac swoje zadanie i umieszcza wazną informacje-opór dobra w opozycji z bezsensownym złem.:]
Streszczenia książek
Tagi: