Doktor Bernard Rieux - charakterystyka - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Rieux jest osobą poświęcającą się dla szczęścia i życia ludzi, nie zapomina jednak także o swoim szczęściu osobistym. Jest to człowiek zdolny do miłości i przyjaźni. Głęboko przywiązany do żony, bardzo przeżywa rozstanie z nią oraz jej nieobecność przy nim podczas epidemii. Zaprzyjaźnia się z Tarrou i bardzo boleśnie przeżywa jego śmierć.

Doświadczywszy tak ogromnego cierpienia Rieux zdaje sobie sprawę, że jest ono wpisane w ludzką egzystencję. Mimo to nadal chce się mu przeciwstawiać, pamiętając o tym, że
„w ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę”


strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Dżuma - streszczenie
2  Dżuma - problematyka utworu
3  Albert Camus - życiorysKomentarze: Doktor Bernard Rieux - charakterystyka

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-09-08 14:17:58

Bardzo podoba mi sie opracowanko- nie tylko napisany w spsob przejzysty i jasny dla czytelnika ale tez mozna dokladnie poznac lekture nie czytajac jej;] dziekuje za to!


2018-08-23 16:56:14

juz sie wypowiadałam na temat opracowan na tej stronie ale moge powotrzyc sa super duzo szczególow przeczytałam jedna z 5ciu czesci w ksiazce a potem streszczenoe ej 1 czesci i jest szczegółowo


2018-08-22 19:10:20

Mam do napisania pracę na maturę ustną na temat:Pokonali los,czy pokonani przez los?Dokonaj oceny bohaterów literackich:Andrzeja Kmicica,Jacka Soplicy, Stanisława Wokulskiego,Bernarda Rieux.Myślę,że przyda mi się ta charakterystyka.


2018-08-18 17:28:36

uważam, że praca została napisana solidnie!!! jest zawartych dużo informacji, które sa potrzebne w nauce - poprostu suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper!!!!!


2018-08-17 19:43:36

Wielki poklon dla autorki tej strony, korzystam z niej od poczatku liceum, wszystko jest dokladnie i szczegolowo opisane, a co najwazniejsze - jasnym i prostym językiem.
Streszczenia książek
Tagi: