Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
„Trzeba walczyć w taki czy inny sposób i nie padać na kolana”.

„[Dżuma] polega na zaczynaniu od nowa”
Rambert

„[Człowiek] nie potrafi ani cierpieć, ani być długo szczęśliwym. Nie jest więc zdolny do niczego, co się liczy.”
Rambert

„Ta myśl może się wydać śmieszna, ale jedyny sposób walki z dżumą to uczciwość.”
Rieux

„Człowiek powinien bić się w obronie ofiar. Ale jeśli przestanie kochać, cóż z tego, że się bije?”
Tarrou

„Wszystko, co człowiek może wygrać w grze dżumy i życia, to wiedza i pamięć.”

„(...) Bakcyl dżumy nigdy nie umiera i nie znika (...) nadejdzie być może dzień, kiedy na nieszczęście ludzi i dla ich nauki dżuma obudzi swe szczury i pośle je, by umierały w szczęśliwym mieście.”

"Nie należy słuchać tych moralistów, którzy powiadają, że trzeba paść na kolana i poniechać wszystkiego. Trzeba tylko iść naprzód w ciemnościach, trochę na oślep i próbować czynić dobrze."


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


dla: Kulturalna Polska klp.pl

  Dowiedz się więcej
1  Dżuma - streszczenie
2  Cottard
3  Albert Camus - życiorysKomentarze: cytaty

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-12-16 20:40:41

uważam,że streszczenie jest barzdo dobre,ale jeśli chodzi o cytaty to trochę przeginacie. przecież książka jest z różnych wydawnictw to jak chcecie, żeby podać wam strony?


2018-12-08 20:04:31

przestańcie marudzić! macie wszytstko podane jak na tacy:świetne streszczenie, opracowania, charakterystyki! wszytsko w jedym miejscu i za darmo! "Tak umieszczone cytaty przydają się tylko, jeżeli mam ochotę wpisać je komuś do pamiętnika. ech i jak mam to w pracy umieccic?" - zastanów się co ty mówisz, autorów tej strony powinniśmy wszyscy nosić na rękach a Tobie proponuję po prostu przeczytać książki które chcesz mieć w pracy a nie mieć pretęsje do całego świata. Lenistwo ludzkie nie zna granic!


2018-12-07 14:09:39

a wiec tak- ja jestem dosc wymagajaca.. i jak sie pisze streszczenia powinny byc tez zamieszczone strony w lekturze.. czyli chodzi mi cytaty. np jakies streszczenie a w nawiasie napis ze strona na ktorej dany fragment sie znajduje.. wtedy byłaby rewelacja! chociaz nie mowie ze opracowanie jest złe:)


2018-11-26 23:01:16

super stronka! przypadkiem na nią natrafiłam i jestem bardzo zadowolona. wszystko tak fajnie uporzadkowane, tylko najwazniejsze informacje! bajer po prostu! szacuneczek dla moderatora!


2018-11-23 18:58:27

Stronka porzadnie zredagowana. Kapitalny material do powtorki z lektury. A jesli by jeszcze pojawily sie opisy przy cytatach, kto wypowiedzial dane slowa, to byloby juz genialnie.
Streszczenia książek
Tagi: