Doktor Bernard Rieux - charakterystyka
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Rieux jest osobą poświęcającą się dla szczęścia i życia ludzi, nie zapomina jednak także o swoim szczęściu osobistym. Jest to człowiek zdolny do miłości i przyjaźni. Głęboko przywiązany do żony, bardzo przeżywa rozstanie z nią oraz jej nieobecność przy nim podczas epidemii. Zaprzyjaźnia się z Tarrou i bardzo boleśnie przeżywa jego śmierć.

Doświadczywszy tak ogromnego cierpienia Rieux zdaje sobie sprawę, że jest ono wpisane w ludzką egzystencję. Mimo to nadal chce się mu przeciwstawiać, pamiętając o tym, że
„w ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę”


strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 - 


  Dowiedz się więcej
1  Dżuma a Dziennik roku zarazy
2  Dżuma jako powieść-parabola
3  Pozostali bohaterowieKomentarze
artykuł / utwór: Doktor Bernard Rieux - charakterystyka


 • te opracowania bardzo mi się podobają i praktycznie zawsze z nich korzystam, ponieważ są napisane prostym zrozumiałym językiem i zawsze znajduję w nich odpowiedź na moje pytania, dotyczące lektury::):) bardzo się przydaje:):) polecam osobom które nie potrafią dać sobie rady z rozszyfrowaniem, postaci, bądź poszczególnych wątków w różnych utworach:)
  rencia93 (renia.ewa93 {at} interia.pl)

 • bardzo pomocny portal, dobrze przeczytać zawarte tu informacje po przeczytaniu całych lektur żeby wszystko sobie uporządkowac ;D i tym samym pomogliście mi w kartkóweczce z Dżumy :):) dzięki :)
  Aga ()

 • Mam do napisania pracę na maturę ustną na temat:Pokonali los,czy pokonani przez los?Dokonaj oceny bohaterów literackich:Andrzeja Kmicica,Jacka Soplicy, Stanisława Wokulskiego,Bernarda Rieux.Myślę,że przyda mi się ta charakterystyka.
  Agnieszka (agusia_smol {at} interia.pl)

 • Wielki poklon dla autorki tej strony, korzystam z niej od poczatku liceum, wszystko jest dokladnie i szczegolowo opisane, a co najwazniejsze - jasnym i prostym językiem.
  Jolka (molestaa_4 {at} wp.pl)

 • Zgodze się z faktem,że serwis jest dość rzetelny. Mimo iż osobiście czytam wszystkie lektury , to dzięki takim stronkom łatwiej mi jest przypomnieć sobie najważniejsze fakty przed napisaniem jakiejś pracy lub powtórką :-D Tylko gdzie niegdzie widac małe niedociągniecia, ale jak ktoś czyta to nie musi się tym przejmować :-P
  sEeDo (damko_mc {at} interia.pl)

 • juz sie wypowiadałam na temat opracowan na tej stronie ale moge powotrzyc sa super duzo szczególow przeczytałam jedna z 5ciu czesci w ksiazce a potem streszczenoe ej 1 czesci i jest szczegółowo
  natalia ()

 • uważam, że praca została napisana solidnie!!! jest zawartych dużo informacji, które sa potrzebne w nauce - poprostu suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper!!!!!
  kociak (biedronka {at} op.pl)

 • Bardzo podoba mi sie opracowanko- nie tylko napisany w spsob przejzysty i jasny dla czytelnika ale tez mozna dokladnie poznac lekture nie czytajac jej;] dziekuje za to!
  Bożena ()

Tagi: